Opłata cukrowa i alkoholowa – konieczne pilne zmiany w systemach SAP | All for One Poland

Opłata cukrowa i alkoholowa – konieczne pilne zmiany w systemach SAP

15/09/2020

Termin już minął!

Zapraszamy do obejrzenia nagrania

25 sierpnia br. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 14 lutego 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów, wprowadzającą opłaty od napojów słodzonych i alkoholowych (tzw. małpek). Dla zobowiązanych podmiotów (producenci, importerzy, sieci hurtowe, franczyzodawcy, zlecający produkcję pod marką własną – w tym sieci detaliczne, stacji benzynowych) oznacza to pilną potrzebę wykonania zmian w systemach IT.

Ogłoszone już w Dzienniku Ustaw (poz. 1492) przepisy wymuszają:

 • rozpoczęcie odrębnej ewidencji w systemie napojów podlegających nowym opłatom (dla potrzeb sprawozdawczych i dla obowiązku dystrybucji tej informacji do partnerów handlowych)
 • obowiązek pierwszego raportowania opłaty cukrowej za okres od stycznia 2021 r., do dnia 25 lutego 2021 r.
 • rekalkulację cen produktów – w celu uwzględnienia nowych opłat

Firmy korzystające z SAP w zakresie gospodarki materiałowej oraz sprzedaży i dystrybucji (MM i SD) powinny najpóźniej do grudnia br. dostosować swój system do nowych wymogów ewidencjonowania i raportowania. Dostosowanie SAP na czas pozwoli również na:

 • uniknięcie podwójnego opodatkowania, gdy i sprzedający i kupujący podlegają tym opłatom
 • uniknięcie kary sięgającej wartości 50% należnej opłaty za dany okres

Zapraszamy Państwa na webinar w dniu 15 września , na którym nasz ekspert przedstawi aktualny stan prawny i jego konsekwencje, a także rozwiązanie SNP Sugar Tax, umożliwiające dostosowanie SAP do nowych wymogów. Gotowy do uruchomienia pakiet SNP Sugar Tax jest efektem pracy zespołu SNP, trwającej od lutego 2020.

Dowiedz się więcej

Poznaj nasze rozwiązanie SNP Sugar Tax

15/09/2020

Termin już minął!

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email

  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com